Ne Mutlu Türküm Diyene Atam

ArkadaşbulChat

Anasayfa > HABER > Kilo vermek isteyenler bu besinlerden uzak durmalı!

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, yaz aylarında hafif beslenmeye özen göstermek gerektiğini belirterek, “Balık, ızgara et, sebze ve meyveler bol tüketilmelidir. Açık havada yürüyüşler yapmakta fazla kilolarınızdan kurtulmanızı yardımcı olacak bir aktivitedir.” dedi.

Kilo vermek isteyen ve diyet yapan kişilerin bu dönemde bazı besinlerden uzak durmaları gerektiğini kaydeden Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, “Örneğin, yeşil soğanın sağlık açısından birçok faydası vardır ama iştah açıcı özelliği nedeniyle kilo vermek isteyenler tüketmemelidir. Ayrıca soğanın dış kısmında bulunan ince zar midesi hassas olan kişilere dokunabilir ve ağrıya sebep olabilir.” diye konuştu.

Uzman Diyetisyen Enç, aşırıya kaçarak tüketilen çay ve kahve de hem sağlık açısından hem de kilo verme sürecinde zararlı olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Aşırı tüketilen bu içecekler her şeyden önce su içme sıklığının azalmasına sebep olur. Bunun dışında beraber vücuttan sıvı kaybı da meydana gelir. Bu durumda diyetinizi sabote edebilirsiniz. Günde bir kupa şekersiz filtre kahve ya da Türk kahvesi tüketebilirsiniz. Şekerli, aromalı veya kremalı kahvenin neredeyse bir hamburger kadar kaloriye sahip olduğu unutulmamalıdır.

Enerji içecekleri zayıflamanın en büyük düşmanlarından

Diyet yaparken yüksek kalorili ve çok şekerli enerji içeceklerine de yaklaşmamalısınız. Bu içeceklerden zayıflamanın en büyük düşmanlarından biridir. Beyaz çikolata şeker oranı en yüksek çikolata olduğu için, en yüksek kaloriye de o sahiptir. Bu nedenle tüketiminden kaçınmakta fayda var. Kuruyemiş tüketirken de dikkatli olunmalıdır. Ölçülü tüketilmeyen kuruyemiş vücutta yağlanma yapar. Bu nedenle kuruyemişin mutlaka ölçülü tüketilmesi gerekir. Ölçülü tüketilen kuruyemiş kilo vermeye yardım eder.”

Paylaş

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap